Senzorové osvetlenie - LED žiarovky

Služba realizovaná v bytovom dome Gagarinova 6-8, Senec

 

Návrat na bytový dom

Gagarinova 6-8
Senec


Popis

V júli 2014 sme prerobili osvetlenie v bytovom dome na Gagarinovej ulici 6,8 v Senci na senzorové.

Použili sme osvedčené svietidlá STEINEL RS 16 L so zabudovaným HF senzorom. Ako svetelné zdroje sme použili LED žiarovky MCOB 9,2W, 720lm, ktoré svietia lepšie ako 60W vláknové žiarovky a majú len minimálnu spotrebu.

V pivničných priestoroch sme v pôvodných svietidlách vymenili žiarovky za LED-kové. Spínanie ostalo pôvodnými vypínačmi.

Svietidlá RS 16 L ako jediné na trhu obsahujú kvalitné "relé", ktoré je dimenzované na obrovský počet zopnutí. Preto v niektorých bytových domoch fungujú už 7 rokov a spínajú pritom 60W žiarovky, resp. 42W halogénové žiarovky. Pri použití LED žiaroviek, ktoré majú iba 9W preto predpokladáme ešte ďaľšie predĺženie životnosti svietidiel.

Viac informácií o službe: Senzorové osvetlenie - LED žiarovky


Obdobie

7/2014


Firmy

Na realizácii tejto služby sa podieľali nasledovné firmy:


Produkty

Pri realizácii tejto služby boli použité nasledovné produkty:


Fotogaléria

Aj v tomto paneláku sa ľudia rozhodli pre skvelú vec. Senzorové osvetlenie STEINEL s LED žiarovkami. Úspora, komfort, bezpečnosť a dlhá životnosť v jednom.

1. Aj v tomto paneláku sa ľudia rozhodli pre skvelú vec. Senzorové osvetlenie STEINEL s LED žiarovkami. Úspora, komfort, bezpečnosť a dlhá životnosť v jednom.

V pivničných priestoroch sa akurát vymenili obyčajné žiarovky za LED žiarovky

2. V pivničných priestoroch sa akurát vymenili obyčajné žiarovky za LED žiarovky

Na schodisku a pred bytmi sme vymenili pôvodné svietidlá za nové so zabudovaným HF senzorom a MCOB LED žiarovkami, ktoré svietia lepšie ako 60W vláknové žiarovky a majú iba 9W.

3. Na schodisku a pred bytmi sme vymenili pôvodné svietidlá za nové so zabudovaným HF senzorom a MCOB LED žiarovkami, ktoré svietia lepšie ako 60W vláknové žiarovky a majú iba 9W.


Mapa