Senzorové osvetlenie

Senzorové osvetlenie

 

O službe

Senzorové osvetlenie spoločných priestorov bytových domov je veľmi vhodné pre zaistenie bezpečnosti obyvateľov a taktiež pre nezanedbateľnú úsporu energie.

Od roku 2007 sme začali montovať senzorové svietidlá od nemeckej firmy STEINEL, ktoré sme montovali namiesto hromadne spínaných pôvodných svietidiel. V interiéroch bytových domov používame svietidlá STEINEL RS 16 L s vysokofrekvenčným senzorom. O kvalite týchto svietidiel hovorí za všetko fakt, že už deviaty rok osvetlenie funguje bez poruchy v bytovom dome, kde nemajú denné svetlo. Senzorové svietidlá sú tak aktívne 24 hodín denne 7 dní v týždni, 365 dní v roku.

Upozornenie

Pred niekoľkými rokmi sa na trh dostali lacné kópie týchto svietidiel vyrobené v Číne, ktoré si niektoré firmy z ČR, Poľska a aj Slovenska nechávajú vyrábať. Na pohľad sa iba minimálne líšia od originálov. Predávajú sa zhruba za 2/3 cenu a po namontovaní si nevšimnete rozdiel. Problém nastane, pokiaľ ich chcete nastaviť podľa požiadaviek obyvateľov. Dosah, čas a ani nastavenie deň/noc nie je možné presne nastaviť. Tým pádom vzniká u obyvateľov nespokojnosť a firma, ktorá tieto svietidlá namontovala ma "o zábavu" s nastavením postarané. Tiež poruchovosť svietidiel je vďaka veľkej frekvencii spínania veľmi vysoká. Nemenej potešujúci je fakt, že tieto "české" svietidlá kazia meno senzorovému osvetleniu a celkovo zhoršujú mienku ľudí a výhodách tohto spôsobu osvetlenia.

NOVINKA

Sme radi, že vám môžeme ponúknuť nástupcu rokmi overených svietidiel RS 16 L.

Nové svietidlá sa volajú RS 16 LED a ich hlavnou výhodou je, že obsahujú zabudovaný LED modul, s veľmi dlhou životnosťou (výrobca uvádza 50000h).

V kombinácii s overenou vysokofrekvenčnou senzorovou technikou predstavujú tieto svietidlá ďaľší krok vpred v úspore a dĺžke životnosti.

Montujeme ich od roku 2017 a veríme, že prinesú vlastníkom bytov ešte vačšiu spokojnosť a dôvod na radosť.

Ako to funguje?

Svietidlo STEINEL RS 16 L obsahuje vysokofrekvenčný senzor, ktorý oproti bežným infračerveným senzorom spína pri akomkoľvek pohybe s takmer 100% spoľahlivosťou. To znamená, že keď úroveň denného svetla klesne pod nastavenú hodnotu, svietidlo sa pri zaznamenanom pohybe rozsvieti a svieti nastavený čas od posledného zaznamenaného pohybu. Každé svietidlo sa dá nastaviť veľmi jednoducho podľa požiadaviek obyvateľov.

Úspora až 80%!

V panelákoch, ktoré obsahujú veľký počet svietidiel a kde sa naraz zopína napr. 20 žiaroviek, môžete nainštalovaním senzorového osvetlenia ušetriť až viac ako 90% elektrickej energie. V priemere sa ale šetrí okolo 80%.

Ako dlho trvá prerobenie?

Prerobenie schodiskovými automatmi spínaného osvetlenia na automatické (senzorové) osvetlenie netrvá vo väčšine prípadov dlhšie ako 2 dni. Vo väčšine prípadov pozostáva z prerobenia zapojenia rozvádzača a z výmeny starých svietidiel za senzorové svietidlá.


Služby

V kategórii Senzorové osvetlenie ponúkame nasledovné služby: